O Autorce

   Dobrý den, vítám Vás na stránkách Kouzelný Koníček zaměřených na mou tvorbu. V následujících odstavcích bych Vám ráda pověděla něco málo o sobě.

   Jmenuji se Lucie Továrková, známá také pod přezdívkou Lassy. Místem mého nejčastějšího pobytu je Brno, i když se ráda občas zatoulám i jinam.
   Když se mě někdo zeptá na jméno, většinou odpovídám "Továrková, jako továrna". Nemusí to vypadat jako příliš lichotivé označení, pravdou však je, že má tvorba díky své šíři a rozmanitosti takovou menší továrnu občas skutečně připomíná. Sama bych se označila jako renesanční typ člověka - věnuji se fotografování, výrobě šperků a čelenek, okrajově také malbě (vším a na všechno) a návrhářství a šití netradičních oděvů. Volný čas trávím u westernového ježdění nebo historického šermu.

   Fotografování
   Fotografování se věnuji již několik let a stále objevuji nové věci a nové poznatky, které pro svou práci dále využívám. Snažím se zachycovat život kolem sebe, tedy to co dobře znám a o čem mohu prostřednictvím fotek nejlépe vyprávět. Před objektivem se mi nejčastěji objevují koně, cizí mi není ani příroda, divadlo či různé historické a fantasy akce. Mým dílem jsou samozřejmě i produktové fotografie všech mých výrobků.
   Používám DSLR fotoaparáty značky NIKON a objektivy NIKKOR.

   Tvorba
   Zřejmě po svém pradědečkovi, který byl velký všeuměl(ec) a "co zrovna potřeboval, to si vyrobil", zdědila jsem lásku k vytváření věcí vlastníma rukama. Umělecká tvorba pro mě odjakživa byla způsob jak trávit čas. Prošla jsem si nejrůznějšími technikami, za zmínku stojí kresba a malba na přírodní materiály, práce s kůží, práce s textilem, letování a vitrážová technika tiffany a mnoho dalších.
   Dnes jsou mým hlavním pracovním materiálem dráty a technikou tepání, v mé dílně nějčastěji vznikají čelenky a ozdobné korunky do vlasů, šperky s fantaskními i reálnými tvary a mnohé další doplňky.

   A proč právě "Kouzelný koníček"? Koně jsou mou životní láskou a inspirací, není nic krásnějšího než pohled na svět ze hřbetu volně cválajícího koně krajinou. A že je to klišé? Může být. Kouzelný koníček však v sobě skrývá ještě jeden význam, inspirovaný koníčky pro volný čas, tedy nejrůznějšími aktivitami a v neposlední řadě také uměleckou tvorbou. To vše, koně čtyřnohé i koníčky volnočasové najdete právě tady.

   Děkuji za Váš čas a přeji příjemné prohlížení mých galerií.

© 2008 Fairy Horse. All Rights Reserved. Designed by: Mealtiner